Spisovatel

Našel jsem nové odbytiště pro své příběhy – wattpad.com. První povídka, kterou jsem tam dal, je jedna z těch starších a jmenuje ‚Spisovatel‘ a přečíst si jí můžete zde Dostat se do mozku spisovatele nemusí

Celý článek

Třetí část rozhovoru pro isport.cz

Třetí část rozhovoru s pro isport.cz najdete zde. Druhou část najdete zde a tu první zde.

Druhá část rozhovoru pro isport.cz

Druhá část rozhovoru s pro isport.cz najdete zde. Tu první najdete zde.

Dvacetileté výročí. Čas na změnu.

Penta gym Praha letos v létě oslavil kulaté výročí. Dvacetiny. S určitostí tak patří mezi nejstarší oddíly věnující se MMA a Brazilské jiu-jitsu v Česku. Možná je i v tomto ohledu vůbec nejstarší, ale nevím to jistě, takže bych se nerad někoho dotknul. Dějiny Penty nejsou jen o lidech, ale i o prostorách, z kterých z potu a dřiny vzešli velcí bojovníci nebo i rekreační nadšenci. První kroky Penta gymu jsou spojeny s tělocvičnou ve Strašnicích, která bývala v první řadě domovem Wing Tsun akademie Bohuslava ‚Míly‘ Jedličky. Pod jeho vedením jsem dělal nejen WT, ale následně mě i připravoval do zápasu ve Vale Tudo (předchůdci dnešního MMA).

Celý článek

První část rozhovoru pro isport.cz

První část rozhovoru pro isport.cz najdete zde.

Czech MMA ranking – leden 2018

Máme tu další vydání českého MMA žebříčku. Na sherdog bylo dopsáno spoustu zápasu a turnajů, takže se toho hodně změnilo. Hodně také zaúřadoval fightmatrix.com, světový žebříček, který přeřadil některé zápasníky do odlišných váhových kategorií, než v kterých normálně zápasí. Objevil jsem, ale i pár renonců. Třeba u turnaje GCF 41 je na sherdogu nesprávně připsáno vítězství Patriku Lungrikovi, který už dávno nezápasí, místo jeho bratra Bohumila, který porazil Pavla Bechtolda. U posledního XFNka tu chybí zápas Jaroslava Jartima a pak výsledek zápasu Tomáš Fiala vs. Jan Široký. Někam se ztratil i zápas Tomáše Penze z Night of Warriors. Co se tedy změnilo?

Celý článek

Vlog: Vánoční nadílka Lucie Vacové

Průřez cesty Lucie Vacové na zápas na Aggrelinu v rakouském Salcburku, kde na body vyhrála na body nad Nicole Berger

Vlog: Tisíc kilometrů kvůli pěti minutách

Cesta za Magdalenou Šormovou do polské Lodži na Ladies Fight Night, kde Magda porazila v prvním kole na arm bar UFC veteránku Cristinu Stanciu.

Vlog s Viktorem Peštou v Rusku

Vlog z Fight Night Global v Ruské Penze, kde se Viktor Pešta střetl s Alexejem Kudinem.

Kecy v kleci 2017

Takřka každodenní práce MMA trenéra přináší různé situace. Některé vás šokují, jiné pobaví, obohatí. Na některé byste nejraději zapomněli. Jsou i takové, s kterými byste se chtěli, ať už z jakéhokoliv důvodu, který jsem tu napsal, podělit s ostatními. Od minulého roku se o to pokouším na své facebookové fan stránce a tohle je to nejlepší, co se tam za rok 2017 nashromáždilo.   Moudro dne made in Penta: Musíš pořádně nadřít fýzu, abys pak nemusel přemýšlet, že ji nemáš.   Dva hobíci dneska na tréninku: „Nedával jsem moc velký rány?“ „Ne. A já?“ „Taky ne. Jen ta jedna byla

Celý článek